Jak hledat skvělá dětská hřiště s dětmi na cestách

Jsme Pavel, Markéta, Davča (5), Mates (3) a říkáme si Čtyři jinak. Dům ve městě a každodenní rutinu jsme vyměnili za život v obytné dodávce. Se dvěma malými dětmi, na 4 kolech a s 10 m2 společného prostoru. Oba máme své podnikání, kterému se věnujeme i na cestách. Za rok 2023 jsme projeli 10 států, na dohled od Afriky až za polární kruh. Najeli jsme přes 20 000 kilometrů Evropou. Máme dva akční kluky a naše spotřeba dětských hřišť je tak obrovská. Kluci mají taky svoje nároky a kdejaká houpačka už je neoslní. Aktuálně jsme na zimu ve španělské Andalusii. Další články z cest najdete u nás na blogu Ctyrijinak.cz

Najdete nás na Instagramu a Facebooku. 

Jak hledáme skvělá dětská hřiště v ČR i v zahraničí aneb Lepší si trošku zajet, než si blbě pohrát!

  1. Google maps - nejpohodlnější hledání včetně fotky
  2. Park4night - hledání nejen pro karavanisty
  3. Mapy.cz - v zapadlých vesnicích nebo podél dálnic
  4. Nejbližší hřiště například na dálnici
  5. Googlit článek s výčtem dětských hřišť v okolí
  6. Pumptracky a bike parky

1. Dětské hřiště jako místo na Google Maps a co vše u něj kontrolujeme

Do Google maps do pole pro vyhledávání zadám "dětské hřiště" nebo ještě lépe anglické "playground" (je jedno v jaké zemi jsem, "playground" funguje všude) a vyjede mi to špendlíky hřišť včetně fotek a občas i hodnocení. Dá se vyhledávat pohybem po mapě ("hledat v této oblasti"). Je to nejjednodušší na vyhledání, rovnou vidím fotku i informace. Hlavní nevýhoda je, že v Googlu nejsou všechna hřiště. Pokud jsou součástí většího komplexu/benzínky/jsou v malé vesnici, tak tam mnohdy nejsou.

Tento checklist kontrolujeme na Google maps u všech hřišť, na která se chystáme vydat. Víme pak přesně, kam jedeme, a fotky daného hřiště můžeme ukázat klukům, kteří se mohou rovnou těšit.  

  • fotografie a atraktivita hřiště (a jestli je daný špendlík vůbec hřiště a ne třeba firma na výrobu hřišť nebo sídlo e-shopu s prolízačkama)
  • satelitní fotografie místa (velikost parkoviště, náročnost na zaparkování, % šance že získáme místo)
  • parkování pro dodávku (délka, výška, zda je možné stát 2-4 hodiny - často spojíme s prací, vařením oběda, apod.)
  • náročnost na rodiče / nebezpečnost - už jsme viděli i dětské hřiště uprostřed rušného městského kruhového objezdu. 

2. Dětské hřiště podél trasy na dálnici nebo silnici a Dětské hřiště okolo nás - Park4night (P4N)

Aplikace Park4night (P4N), v placené verzi PRO lze hledat "On a trip" - podél zadané trasy. Ve filtru si následně v aktivitách vyberu "playground". Zřídka mají P4N místa fotku hřiště v popisu místa, takže nastává konzultace s Google maps. GPS místa na P4N tedy otevřu do Google maps a pokračuju dle bodu 1). P4N "On a trip" umí místa jen s omezeným dosahem od vaší trasy (tuším 10-15km).

Alternativně v Park4night nepoužiji "On a trip", ale jen volné hledání "Around me" s vybraným filtrem Playground, to mi najde místa okolo mé GPS lokace.

3. Dětské hřiště v malých vesnicích/městech, na benzínkách, uprostřed ničeho a podobně

Většinou nejsou v Google Maps, nebo nejdou v Google Maps najít hromadně přes hledání "playground". Máme staženou skvělou aplikaci Mapy.cz, která umí a) mít stažené mapy offline pro danou zemi b) umí v mapě hledat i když jste offline. Typicky tedy do Mapy.cz před cestou ještě na wifi stáhneme všechny mapy daných zemí, ať neplýtváme mobilní data.  
Do Mapy.cz zadám opět "dětské hřiště", aplikace ukáže hromadu hřišť v okolí. Následně dané místo hledám přes Google maps a viz bod 1 a vyberu to nejatraktivnější v okolí. Mapy.cz většinou bohužel nemají fotky místa přímo v mapě (v ČR většinou ano, v zahraničí skoro vůbec). Zase najde hřiště i v úplně zapadlé vesničce.

4. Nejbližší hřiště před námi na dálnici

Projíždím v Google Maps dálnici dopředu, každé parkoviště/benzinku manuálně zkontroluji viz bod 1. Tato metoda má nejhorší poměr práce/výkon. Máte sice opravdu to nejbližší hřiště a to přímo na trase před vámi, ale až na vyjímky hřiště na dálničních benzinkách nebo odpočívadlech nejsou nic moc

 

5. Google článek o nejlepších hřištích v okolí

V zemi nebo místě, kde jsme dlouho, se nám vyplatilo vygooglit články "10 best playgrounds in Southern Spain", "10 best playgrounds in Andalusia". Z nich si uložit hřiště do mapy a pak už je jen zakomponovat do cesty.

6. Pumptracky aneb zábava pro kola a odrážedla

Pokud máte s sebou kola, odrážedla nebo koloběžky a děti nadšené z pumptracků, doporučujeme hledat v Google maps "pumptrack", "bike park" nebo "BMX park". Často je spojen i nějakým hřištěm. Postup je stejný, jako při hledání hřiště v Google maps (bod 1.)

 

Jsme Čtyři jinak, pronajali jsme dům a přestěhovali se do campervanu. Cestujeme, výletujeme, pracujeme na cestách. Naše cesty můžete sledovat na IG a FB pod @ctyrijinak.

Jsme taky polovina Tarua.cz, značky funkčního přírodního oblečení pro děti a maminky.

Z merina a bambusu, rostoucí a minimalistické, ideální (nejen) na cesty.

www.tarua.cz

 

Zpět do obchodu