Proč nosit merino?

unnamed (23)

Přírodní materiál

Vlna získaná z merino ovcí, které žijí převážně na Novém Zélandu a v Austrálii. Je 100 % přírodní, velmi příjemná na pokožku a pro své unikátní vlastnosti je vyhledávaným materiálem pro výrobu funkčního oblečení.

V zimě hřeje, v létě chladí

Merino umí regulovat tělesnou teplotu. Při zátěži odvádí vlhkost od těla a v zimě tělo zahřívá. Jádro merina pohltí vlhkost až do 35 % své váhy. Ovce žijící ve vysokých horách jejich srst chrání před chladným počasím a izoluje horko při letních dnech. Při propocení merino nesmrdí. 

Hypoalergenní a šetrné k pokožce

Vlákno je tenčí než lidský vlas. Je velmi jemné, nedráždí pokožku a nekouše. Ideální materiál pro malé děti, které potřebují být v pohodlí a suchu po celý den. Ovčí vlna obsahuje lanolin, který má samočistící vlastnosti a zabraňuje množení bakterií.

Přirozeně ohnivzdorné

Merino vlna je přirozeně ohnivzdorná a samozhášivá. Narozdíl od syntetických materiálů, které jsou vysoce hořlavé, není merino náchylné na jiskry od ohně. Je využíváno k výrobě ochranných pomůcek pro hasiče. Chrání pokožku před UV zářením (UPF 20). 

unnamed (22)

Ideální parťák do přírody

Merino oblečením je oblíbencem všech outdoorových nadšenců. Na svých výpravách se chtějí spolehnout na kvalitní oblečení, které využijí v chladu i teple. Pro své děti také chcete to nejlepší. Vystačíte si s několika kusy oblečení, které při správné údržbě vydrží několik let.

Jak se starat o merino oblečení?

  • pokud není vyloženě špinavé, stačí vyvětrat (není potřeba prát po každém nošení)
  • perte při nízkých teplotách (max. 40℃) na program na vlnu, nestřídejte teploty vody
  • používejte tekuté prací prostředky vhodné pro vlnu
  • nesušte v sušičce, nepoužívejte aviváž a bělidla
  • po sezóně můžete dopřát merinu lanolinovou lázeň
Zpět do obchodu