Proč nosit bambus?

Proč si vybrat dětské oblečení z bambusu?

Příroda na prvním místě

Bambus je jeden z nejvíc ekologických materiálů na světě. Získává se ze stonku bambusu a v textilním průmyslu se využívá od 20. století. Při pěstování bambusového vlákna není použita žádná chemie. Rostliny pěstované na farmách jsou obnovitelným zdrojem, který roste velmi rychle (až 1 m za den) a vlákno je 100 % rozložitelné.

Vhodný pro atopiky a alergiky

Narozdíl od bavlny je bambus velmi jemný na dotek a příjemný pro každodenní nošení. Je ideálním materiálem pro miminka, malé děti a osoby s citlivou pokožkou. V bambusovém oblečení pokožka dýchá.

Proč si vybrat dětské oblečení z bambusu?

Chrání před UV zářením

Bambusové vlákno je antistatické a pohltí až 90 % UV paprsků. Je ideálním materiálem do horkých, slunečních dní, protože perfektně odvádí vlhkost a pohlcuje pach. Bambusové vlákno je vhodným materiálem pro vrstvení, které vás neomezuje, ať už je horko nebo zima.

Dlouhá životnost

Při správné péči má bambusové vlákno mnohem delší životnost, než bavlna. Méně se opotřebovává a svými vlastnostmi je srovnatelný se syntetickým vláknem. 

Na doma i na ven

Oblečení z bambusu je perfektním společníkem po celý rok. Pohodlí a komfort vám přinese spodní prádlo nebo oblečení na spaní. V přírodě oceníte jeho skvělé termoregulační vlastnosti vhodné pro vrstvení. Ve skříni vám stačí několik kvalitních kusů, které zcela nahradí štosy oblečení. Bavlnu bambus porazí na plné čáře. 

 

unnamed (19)

Jak se starat o bambusové oblečení?

  • perte při nízkých teplotách (max. 30℃)
  • oblečení otočte naruby (zvlášť to s potiskem)
  • používejte tekuté prací prostředky
  • nesušte v sušičce
  • nepoužívejte aviváž, bělidla a odstraňovače skvrn
Zpět do obchodu